Strona główna > Jak oszczędzać > Pożyczka w postaci kredytu gotówkowego

Potrzebujesz szybko gotówki, pojawiają się nagłe sytuacje, kiedy pieniądze są potrzebne? Sposobem na poradzenie sobie z takimi trudnościami jest kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy to najlepszy sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy w szybkim czasie. Można je przeznaczyć na jakieś nieprzewidziane zawczasu wydatki lub na polepszenie swojej sytuacji finansowej w danym momencie, na wydatki bieżące albo na potrzeby typowo konsumpcyjne: kupno nowego sprzętu RTV, AGD, mebli lub wyposażenia do domu i mieszkania, remont, koszt wakacji czy urlopu, na jakąś specjalną uroczystość, naukę albo spłacenie dotychczasowych zobowiązań kredytowych.

Forma takiego kredytu zakłada możliwość pożyczenia nawet 500 tysięcy złotych, a sam okres spłaty może wynosić od trzech miesięcy do dwunastu lat. Kwota, jaką trzeba będzie spłacać miesięcznie, dostosowana zostanie do indywidualnych preferencji kredytobiorcy. Jeśli chce się uzyskać kredyt gotówkowy, to można posiłkować się wieloma rodzajami zatrudnienia. Pod uwagę brana jest umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, własna działalność gospodarcza, a nawet emerytura i renta.

Zdolność kredytowa jest oczywiście sprawdzana, ale odbywa się to w sposób prosty, procedura nie jest skomplikowana, nie występują tu poręczyciele czy inne zbędne formalności. Decyzja o wypłaceniu kredytu w postaci gotówki może zostać podjęta nawet w godzinę, a zależy to od banku, w którym chce się go wziąć. Zaraz po tym, jak umowa o wzięciu kredytu zostanie podpisana, gotówka jest wydawana klientowi.

Elastyczna spłata kredytu

Jeśli ktoś posiada wolne środki, to może dokonać spłaty kredyty wcześniej albo wystąpić o nadpłatę, przez co będzie mógł skrócić okres spłacania całości albo zmniejszyć wysokość raty. A jeśli w danym momencie klient nie jest w stanie spłacić raty, to może zawiesić ten obowiązek na czas od jednego do trzech miesięcy. Można też zadbać o terminowe płacenie rat, wybierając taką opcję na swoim koncie osobistym – można to robić automatycznie w wybranym dniu miesiąca. Jest to możliwe poprzez konto osobiste albo przez konto otwarte specjalnie na potrzeby spłaty kredytu. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie lub od utraty pracy, które są całkowicie dobrowolne.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Osoba, która chciałaby wziąć kredyt gotówkowy, musi mieć dobrą opinię w Biurze Informacji Kredytowej i zatrudnienie od przynajmniej 3 miesięcy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz