Strona główna > Blog > AGNIESZKA DYGANT - biografia, opis

Od niani Frani, do damy mafii. Agnieszka Dygant kończy 45 lat! 
Agnieszka Dygant, polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, znana jest ze swojej twórczości. Największą popularność przyniosła jej rola w serialu "Niania", gdzie wcieliła się w postać Frani, sympatycznej, ale nieporadnej bohaterki. Znana jest również z roli Mariolki, sprzątaczki w serialu "Na dobre i na złe", oraz "Czarnej" w "Fali zbrodni". Ostatnio można ją oglądać w produkcjach Patryka Vegi, "Botoks", "Pitbull". Nowe porządki, "Kobiety mafii" i "Kobiety mafii 2".

Więcej: https://spokeo.pl/

Agnieszka Dygant - biografia

Agnieszka Dygant, urodziła się w Piasecznie 27 marca 1973 roku. W 1998 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Zadebiutowała rolą Julii w "Letnikach" Maksyma Gorkiego w Teatrze Powszechnym w Łodzi, z którym była związana zawodowo w latach 1997-98. Występowała również w Teatrze Powszechnym w Warszawie (Zygmunt Hubner), Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza i Teatrze Komedia.

Filmy i seriale Agnieszki Dygant

serial

Agnieszka Dygant zadebiutowała w filmie rolą Oli, w dramacie "Farba" Michała Rosy. "Farba" (1997). (1997). Twierdzi, że jej kariera zawodowa rozpoczęła się po zagraniu roli Ilony w filmie Mariusza Trelińskiego "Egoiści" ((2000) Mariusza Trelińskiego). Z Maciejem Zokościelnym zagrała w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj" (2006), którą wyreżyserował Ryszard Zaatorski. Była Reni, masażystką, w komediodramacie "Sztuka masażu", (2006). (2006) . Wystąpiła również w rolach drugoplanowych w filmach, m.in. "Patrzę na Ciebie Marysiu", "Enduro Bojz", "Jak to się robi z dziewczynami". Zobacz: Agnieszka Dygant

Agnieszka Dygant, "Niania"

Agnieszka Dygant, tytułowa bohaterka sitcomu "Niania", podbiła serca telewidzów swoją postacią Frani Maj, zwariowanej bohaterki. (2005-2009). Jej udział można było zobaczyć także w "Twarzach i maskach", oraz "Przeprowadzkach". Dygant użyczała również głosu do filmów dubbingowanych, m.in. "Dżungla", Alex Rider: Misja Stormbreaker" oraz "Możesz być bohaterem".

Agnieszka Dygant - Patryk Vega

Agnieszka Dygant to piękność i przyrodniczka, która ma wielki talent komediowy. W ostatnich latach zdecydowała się na zmianę swojego wizerunku. Możecie ją zobaczyć w produkcjach Patryka Vegi - "Botoks" (2017) i "Pitbull" (2018). Nowe porządki (2016), "Kobiety mafii 2 (2018) oraz "Kobiety mafii 2 (2019).

Agnieszka Dygant wystąpiła jako Karina Litsiecka w trzech odcinkach wakacyjnej komedii "Listy do M." (2011-2018). Czwarta odsłona przygód pięciu par, które odnajdują miłość w czasie świąt Bożego Narodzenia, pojawi się w 2020 roku. W filmie wystąpi również Agnieszka Dygant.

Aktorka wystąpiła w teledysku Myslovitz z 2000 roku do utworu "Dla Ciebie"

Agnieszka Dygant - nagrody

Agnieszka Dygant zdobyła drugą nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, Wrocław '98. Była to nagroda za wykonanie piosenki Agnieszki Osieckiej "Sing Sing". Dwukrotnie (2006 i 2008) została laureatką nagrody Telekamery "Tele Tygodnia" dla najlepszej aktorki. Statuetkę otrzymała również za film "Niania", w którym zagrała tytułową rolę. Została nagrodzona "Gwiazdą Uśmiechu", na VIII Festiwalu Dobrego Humoru, Gdańsk 2007.

Agnieszka Dygant - życie prywatne

Agnieszka Dygant wyszła za mąż za Marcina Wladyniaka, aktora. Obecnie jest w związku z Patrickiem Yoką, scenarzystą i reżyserem, z którym ma syna Xawerego.

Więcej na: https://spokeo.pl/plotki/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz