Strona główna > Wybieramy lokatę > Korzystne lokaty przy korzystaniu ze smartfona

Najlepsze lokaty bankowe to najczęstsza forma wybierana przez klientów, ponieważ gwarantuje oszczędności na najlepszych warunkach oraz bezpieczeństwo w depozycie. Ciekawą ofertą dla tych, którzy chcieliby mieć duże zyski, są lokaty mobilne.

W bankach pojawiają się coraz to nowsze oferty, będące odpowiedzią na oczekiwania klientów oraz wzmożoną konkurencję. Bankowość tradycyjna przekształca się w internetową, a nawet w mobilną. Im więcej dobrych zmian, tym łatwiej jest zarządzać finansami osobistymi. Także banki mają z tego korzyści, ponieważ ponoszą niższe koszty działalności.

Lokata mobilna a oszczędności

Lokata mobilna bardzo przypomina zwykły depozyt terminowy. Chodzi o to, że klient zostawia w banku określoną kwotę na dany czas, a bank zobowiązuje się ją wypłacić w terminie z należnymi odsetkami. W przypadku lokaty mobilnej dostęp do lokaty jest łatwiejszy, a formalności zmniejszone do minimum.

Co prawda, również przez Internet można było zakładać lokaty bez wychodzenia z domu, ale przeniesienie usług do telefonu pozwala to zrobić o każdej porze dnia w dowolnym miejscu.

Nowoczesność

Zakładanie lokaty mobilnej zapewnia, że depozyt będzie wyżej oprocentowany. Specjalna porównywarka – rankomat.pl pozwala ocenić, która z ofert będzie najbardziej opłacalna.

Dzisiaj klient ma bardzo sprecyzowane wymagania, a banki muszą wyjść mu naprzeciw. Przy wybieraniu oferty warto spojrzeć na dopuszczalną kwotę depozytu, okres i dostępność, bo można stwierdzić, że wybrana lokata tak naprawdę nie spełnia wszystkich wymagań. Niektóre lokaty są dostępne tylko dla nowych klientów, inne ograniczają kwotę wkładu własnego.

Telefoniczna oszczędność

Dawniej należało przyjść do oddziału banku, podpisać umowę w obecności pracownika i przynieść ze sobą wkład własnym w postaci gotówki. Następnie zmieniło się to w bankowość internetową. Kolejnym sposobem jest bankowość mobilna – dzięki niej relacje klienta z instytucją finansową zachodzą jeszcze sprawniej.

Bankom zależy na tym, aby klienci korzystali z takich rozwiązań. Żeby zachęcić swoich klientów do bankowości mobilnej, banki oferują programy lojalnościowe, promocje i wyższe oprocentowanie lokat.

Lokaty mobilne świetnie sprawdzą się dla tych, którzy lubią szybkość działania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz